Kabelové oko s kroužkem v žlutém provedení je určeno pro vodiče s průřezem 4,0–6,0 mm². Průměr otvoru kroužku je 5,0 mm, což umožňuje snadné připojení ke šroubovým spojům v elektroinstalacích. Produkt je vhodný pro použití v rozváděčích, rozvodných skříních i při montáži elektrických zařízení.
Balení obsahuje 100 kusů kabelových ok, což usnadňuje práci při větších projektech nebo sériové výrobě. Každý kus je navržen pro pevné a spolehlivé spojení vodiče s dalším prvkem elektrického obvodu.
Žluté barevné označení odpovídá standardizaci pro vodiče s průřezem 4,0–6,0 mm², což zjednodušuje orientaci při montáži a minimalizuje riziko záměny. Materiál kabelového oka je přizpůsoben pro dlouhodobé použití v běžných provozních podmínkách.
Instalace kabelového oka je rychlá a nevyžaduje speciální nástroje kromě běžných lisovacích kleští. Po správném nalisování zajišťuje pevné mechanické i elektrické spojení, které je odolné vůči vibracím a uvolnění.
Produkt je vhodný pro profesionální i domácí elektroinstalace, kde je potřeba zajistit spolehlivé zakončení vodičů a bezpečné připojení ke svorkám nebo šroubům. Označení EDE55423040 umožňuje snadnou identifikaci a objednání správného typu.