Tato hlava pro rohovou frézu je určena pro přesné obrábění pod úhlem 90°. Disponuje šesti břity (Z6), které umožňují efektivní a plynulý řez při zachování požadované geometrie obrobku. Průměr hlavy činí 50 mm, což ji předurčuje pro práci na středně velkých i menších dílech.
Vnitřní chlazení je navrženo tak, aby během frézování docházelo k optimálnímu odvodu tepla přímo v místě řezu. Tím se snižuje riziko přehřátí nástroje a prodlužuje jeho životnost. Tento systém také napomáhá k lepšímu odvodu třísek a stabilnějšímu procesu obrábění.
Hlava je kompatibilní s frézami, které podporují upnutí tohoto typu nástroje, konkrétně pro model EDE29990350. Konstrukce je přizpůsobena pro snadnou montáž a výměnu, což zjednodušuje údržbu a zkracuje prostoje při práci.
Šestibřitá konfigurace zajišťuje rovnoměrné zatížení během obrábění a přispívá k dosažení přesných výsledků. Díky tomu je možné dosáhnout požadovaných rozměrů a povrchové úpravy bez nutnosti opakovaných průchodů.
Hlava pro rohovou frézu 90° Z6 s vnitřním chlazením D50 mm je vhodná pro použití v průmyslových provozech i menších dílnách, kde je kladen důraz na přesnost a efektivitu obrábění. Je určena pro uživatele, kteří hledají spolehlivý nástroj pro frézování hran a rohů pod pravým úhlem.