Zkoušečka napětí 12 ÷ 1 000 V AC Wiha Volt Detector (ATEX) (WIHA44309)
Napětí (AC) [V]: 12 ÷ 1 000
Celková délka [mm]: 150
Napájení: 2x AAA baterie
Průměr rukojeti [mm]: 28,5
Bezdotykové zkoušení napětí: Ano
Schválení ATEX: Ano
Integrovaná kapesní svítilna: Ano
Kategorie měření: CAT IV 1,000 V
Druh ochrany: IP 67
Provozní teplota [°C]: -20 ÷ 40
Akustická signalizace: Ano
Zkoušečka napětí 12 ÷ 1 000 V AC Wiha Volt Detector (ATEX)
Zkoušečka napětí Volt Detector určená do prostředí s nebezpečím výbuchu, bezdotyková, jednopólová, pro střídavá napětí 12 až 1 000 V
K detekování a lokalizaci vodičů pod napětím, přerušení a přetržení kabelů, propálených pojistek, vadných světelných zdrojů v osvětlovacích řetězech a identifikaci jednotlivých pramenů
Zvýší efektivnost:
Integrovaná výkonná kapesní LED svítilna
Speciální měřicí hrot lze používat se všemi zásuvkami na celém světě
Šetří čas: Rychlé zkoušení napětí pomocí bezdotykového měření
Zvýší flexibilitu: Zkoušečka napětí pokrývá velký rozsah napětí od 12 do 1 000 V AC
Před zahájením prací na elektrických rozvodech musejí elektrikáři ověřit, zda je pracovní prostředí bez napětí
Ke zkoušení elektrického střídavého pole nebo lokalizaci pravděpodobných zdrojů poruch je zapotřebí zkoušečka napětí
Prvotní ověření nepřítomnosti napětí umožňuje bezkontaktní zkoušečka napětí Wiha s optickou a akustickou signalizací
Připravenost k použití indikuje po zapnutí nepřerušovaně svítící zelená LED dioda
Při zkoušení napětí se v závislosti na intenzitě střídavého elektrického pole rozsvěcují jednotlivé LED diody – od modré (nízká intenzita) přes oranžovou až po červenou (vysoká intenzita)
Pro používání potřebujete dvě baterie AAA, které jsou součástí dodávky
Nepoužívaný přístroj se po 4 minutách automaticky vypne. Tím šetří energií
Integrovaná LED svítilna osvětluje měřené místo v tmavém prostředí
Díky možnosti ručního zapínání a vypínání ji lze používat také jako kapesní svítilnu
Zkoušečka napětí s nasouvacím klipsem se díky kompaktní velikosti pohodlně vejde do každé kapsy u košile nebo kalhot
Díky speciálnímu měřicímu hrotu lze zkoušečku napětí používat se všemi variantami zásuvek na celém světě
Jednopólová zkoušečka napětí podléhá normě EN 61010-1 / IEC 61326 a je navržena pro kat. IV a napětí 1 000 V AC
Nástroj je rovněž schválený pro použití v prostředí s nebezpečím výbuchu v souladu se směrnicí ATEX (kategorie II)
Dle EN 61010-1, IEC 61326, IP67
Upozornění:
Před každým použitím i po něm otestujte zkoušečku napětí na zdroji známého napětí
Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Pro zobrazení tohoto obsahu potřebujeme váš souhlas!
Tento obsah může shromažďovat údaje o vašich aktivitách. Pokud si přejete zobrazit obsah je potřeba vyjádřit souhlas.